Naši lektoři

Dott.ssa Monia Camuglia

Dott.ssa Monia Camuglia

Narozena ve Florencii, vystudovala úspěšně Filologii slovanských jazyků na l'Universita' degli Studi di Pisa a obhájila diplomovou práci na téma Aplikace komputačních systémů v analýze starých slovanských textů. Poté zahájila doktorandská studia na Bulharské akademii věd v Sofii. Ok roku 1995 vyučovala italštinu v kurzech italského jazyka a kultury na Univerzitě v Pise,s kterou spolupracovala mnoho let. Od roku 2000 žije v Praze, kde nadále pokračovala ve výuce italského jazyka a zúčastnila se taktéž kurzů pro učitele italského jazyka jak v České republice, tak v Itálii. Od roku 2005 je předsedkyní pražské sekce SDA.

Dott.ssa Claudia Cimini

Narodila se v Římě. V roce 2000 vystudovala s vyznamenáním Univerzitu „Sapienza di Roma“, kde presentovala diplomovou práci s tématem: diskriminace pohlaví italského jazyka v porovnání s angličtinou. Studovala dva roky v Anglii, kde získala post univerzitní stipendium. Potom se přestěhovala do Prahy. V Praze učila italštinu pro cizince jak pro dospělé tak i pro děti u italského ústavu vzdělání v kurzech předškoláků a základní školy. V posledních letech pracovala v různých školách a zejména na Univerzitě Masaryka, kde pracovala 4 semestry. Patří mezi zakladatele českého výboru Dante Alighieri a stále učí i italské děti jejich mateřský jazyk a vyučuje italštinu v kurzech pro dospělé a děti.

Dott.ssa Arianna Conte

Dott.ssa Arianna Conte

Vystudovala italskou didaktiku jako cizí jazyk na Università per Stranieri di Siena. Od roku 2005 učí italštinu v různých zemích od Argentiny přes Jižní Koreu a Rusko a experimentuje s různými kulturami a způsoby výuky. V roce 2012 se přestěhovala do Prahy, kde od té doby spolupracuje se vzdělávací institucí Società Dante Alighieri. Základními principy její výuky jsou zaměření na studenta nejen jako na osobu učící se, ale také na osobnost a charakter. K italštině přistupuje jako k živému a autentickému jazyku a pravidelně se účastní dalšího vzdělávání pro učitele italštiny.

Dott. Fiodor Dri

Dott. Fiodor Dri

Fiodor Dri, narozením Ital, ve svém dětství žil ve Španělsku, poté v Holandsku, a nyní již dvacet let žije v Praze. Kromě jeho mateřského jazyka italštiny mluví i španělsky, anglicky a česky. Vystudoval vysokou školu Ca’ Foscari v Benátkách, obor obchod a administrace, má zkušenosti s výukou v Itálii, pracoval v turistickém sektoru v Praze, a od roku 2013 spolupracuje s Società Dante Alighieri, pro kterou vedl a nadále vede kurzy obchodní italštiny v CAMIC (Italsko-české obchodní komoře). Zůčastnil se různých školení a kurzů pro výuku italštiny jako cizího jazyka a specializuje se na obchodní italštinu.

Dott.ssa Isabella Martini

Narozena v Praze, matka Češka a otec Ital, do Itálie se přestěhovala v pěti letech. Jejím rodným jazykem je italština, se skvělou znalostí češtiny, kterou odjakživa používala v rodinném kruhu. V roce 2004 promovala s červeným diplomem na univerzitě v Pise, v oboru bohemistika, s diplomovou prací, která obsahovala celistvý překlad Vieweghova románu Báječná léta s Klausem. Během studií získala diplom pro výuku italštiny pro cizince a L2 v centru Koiné v Lucce, které využívá metodu výuky DILIT, a zde pracovala až do roku 2009, ve kterém se přestěhovala zpátky do Prahy a začala učit v Societá Dante Alighieri, v skupinových a individualních kurzech a taky ve firmách. Kromě toho získala oprávnění jako zkoušející při zkouškách P.L.I.D.A. a pravidelně se účastní doplňujích vzdělávacích kurzů. Je místopředsedkyne společnosti Societá Dante Alighieri – Pražská sekce.

Dott. Roberto Rega

Dott. Roberto Rega

Narodil se v Římě, kde na univerzitě La Sapienza vystudoval současnou italskou literaturu. Od roku 2010 žije v Praze a od té doby je výuka italštiny jeho jedinou profesí. Vyškolil se díky účasti na aktualizačních kurzech Dilit a Plida a pravidelně absolvuje kurzy výuky a dalšího vzdělávání v oboru. Mimo zkoušejícího Plida je také koordinátorem certifikace Plida při vzdělávací instituci Società Dante Alighieri - pražská sekce, zabývá se výukou pro Dante Alighieri, v minulosti pořádal vzdělávací semináře a doposud je koordinátorem certifikace ADA. Podle něj studovaný cizí jazyk je jako milenka - nesnáší, když se v její přítomnosti mluví o té druhé.

Dott.ssa Laura Rubini

Dott.ssa Laura Rubini

Pochází z Verony, žila rok ve Španělsku a 10 let v Německu, kde vystudovala španělskou a italskou filologii a také německou lingvistiku. Svá studia ukončila diplomovou prací na téma překladatelství. Žije v Praze od roku 1999. Pravidelně navštěvuje školení pro učitele italštiny pro cizince. Od roku 1988 učí dospělé studenty a od roku 2011 začala učit i děti. Od roku 2008 se specializuje také na divadlo, jakožto nástroj pro výuku jazyků. Vedla kurzy italštiny a divadla. Vyškolila se v metodě Act and Speak a navštěvovala semináře dramatické výchovy. Je spoluzakladatelkou spolku Piccola Compagnia Italiana a Praga.

Mgr. Marie Vymazalová

Mgr. Marie Vymazalová

Narozená v Moskvě žila od dětství v bilingvní prostředí (čeština a ruština). Po absolvování Pedagogické fakulty Karlovy univerzity v Praze, obor ruský jazyk a výtvarná výchova, se přestěhovala do Itálie, kde od roku 1990 do roku 2006 vyučovala český a ruský jazyk v různých školách (Berlitz, Benedict atd.) v Boloňi. V roce 2006 se vrátila do Prahy, kde od roku 2013 spolupracuje se společností Società Dante Alighieri. V současnosti je vedoucí kurzů češtiny a lektorkou češtiny pro Italy.